Year |
Winners |
Runners-up |
2015 |
Nathan Pedersen, Corey Wedlock (Australia) |
Marc Wyatt, Robert Weale (Wales) |
2014 |
Christopher Dagpin, Angelo A. Morales (Philippines)
|
Mathew Pietersen, Matthew Baus (Australia)
|
2013 |
Iain McLean, Robert Grant (Scotland)
|
Dan Delany, Richard Girvan (New Zealand) |
2012 |
Barrie Lester, Matthew Baus (Australia) |
Graham McKee, Mark McPeak (Ireland) |
2010 |
Sam Tolchard, Robert Newman (England) |
Robert Marshall, Iain McLean (Scotland) |
2009 |
Andrew Kelly, Richard Collett (New Zealand) |
Safuan Said, Fairul Izwan Abd Muin (Malaysia) |
2008 |
Mark Walton, Graham Shadwell (England) |
Chadwick Chen, Jimmy Chiu (KCC) |
2007 |
Ken Chan, Noel Kennedy (Hong Kong) |
Mark Harding, Stephen Harris (Wales) |
2006 |
Neil burkett, Wayne Perry (South Africa) |
Paul Daly, Jeremy Henry (Ireland) |
2005 |
Noel Graham, Jonathan Ross (Ireland) |
K.H. Lee, Ken Chan (HKLBA) |
2004 |
Mark Walton, Graham Shadwell (England) |
Jim Baker, Noel Graham (Ireland) |
2002 |
Russell Meyer, Paul Girdler (New Zealand) |
Tom Ellem, Kelvin Kerkow (Australia) |
2001 |
George Sneddon, Alex Marshall (Scotland) |
Jason Greenslade, Robert Jones (Wales) |
2000 |
Noel Graham, Jonathan Ross (Ireland) |
Bobby Donnelly, Neil Burkett (South Africa) |
1999 |
Noel Graham, Jonathan Ross (Ireland) |
David Harding, Andrew Fleming (Wales) |
1998 |
Stuart Airey, Andrew Wills (England) |
Jason Greenslade, Robert Price (Wales) |
1997 |
Stuart Airey, Andrew Wills (England) |
Gerry Baker, Neil Burkett (South Africa) |
1996 |
Gerry Baker, Neil Burkett (South Africa) |
Andrew Curtain, David File (New Zealand) |
1995 |
Kenny Logan, Alex Marshall (Scotland) |
Donny Piketh, Neil Burkett (South Africa) |
1994 |
David Tso, George Souza Jnr (CCC) |
Donny Piketh, Neil Burkett (South Africa) |
1993 |
Jeff Rabkin, Cecil Bransky (Israel) |
Kevin Campbell, Askley V Ginkel (South Africa) |
1990 |
Graham Robertson, Alex Marshall (Scotland) |
David Tso, George Souza Jnr (CCC) |
1989 |
Rex Johnston, Trevor Morris (Australia) |
Brett Morley, Ron Gass (England) |
1988 |
Noel Kennedy, Mark McMahon (Hong Kong) |
Brett Morley, John Bell (England) |
1987 |
Brian Middlemass, Richard Corsie (Scotland) |
Willie Watson, Ernie Parkinson (Ireland) |
1986 |
Willie Wood, George Adrain (Scotland) |
Rowan Brassey, Peter Belliss (New Zealand) |
1985 |
Willie Wood, George Adrain (Scotland) |
Dennis Dalton, Ken Williams (Australia) |
1984 |
Philip Chok, George Souza Jnr (Hong Kong) |
Dennis Dalton, Denis Katunarich (Australia) |
1983 |
Philip Chok, George Souza Jnr (Hong Kong) |
Peter Belliss, Phil Skoglund (New Zealand) |
1981 |
Robbie Dobbins, Darby Ross (Newcastle District) |
Jimmy Hobday, Tony allcock (England) |